Co zrobić gdy bank odmówił przyznania kredytu?

By | 7 grudnia 2015

Odmowa udzielenia kredytu to na pewno nic przyjemnego. Jesteś w dużym szoku, gdyż byłeś przekonany, że dostaniesz go bez najmniejszego problemu? Nie trzeba się przejmować! Przede wszystkim powinieneś zgłosić się do banku, w którym składałeś wniosek, celem wyjaśnienia powodów odmowy, bank powinien uzasadnić Ci odmowę przyznania kredytu.

Takie dane możesz wykorzystać w innym banku, bo przecież każdy bank ma inne kryteria udzielania kredytów i pożyczek. Prawie każdy kredytobiorca w momencie kiedy spotkała go odmowa przyznania środków ma prawo ubiegać się o uzasadnienie takiego stanu rzeczy. Dzięki takim informacjom może w niedługim czasie poprawić swoją sytuację i starać się o finansowanie u innego kredytodawcy. Każdy bank ma inne kryteria oceniania wniosków. Aczkolwiek są też zasady, które są niezmienne dla każdej instytucji bankowej. Przykładem chociażby jest kwestia związana z Biurem Informacji Kredytowej. Jeżeli nasze dane istnieją w bazie jako dłużnik żaden bank nie udzieli nam kredytu. Negatywny wpis w BIK-u może być widoczny nawet do 5 lat. Zatem jeżeli zależy nam na pozytywnej weryfikacji i szybkim kredycie powinniśmy jak najszybciej załatwić sprawę w Biurze Informacji Kredytowej.

Nieprzychylnie może zostać również oceniony fakt, że kredytobiorca starał się o kredyt kilkukrotnie wcześniej w różnych bankach. Takie dane odnotowane są w bazie i stanowią dla potencjalnego kredytobiorcy pewien problem. Może to wydawać się nieco dziwne, bo przecież wniosek to jeszcze nie kredyt, a jednak nie działa to na naszą korzyść. Jeżeli bank odrzuca nasz wniosek kredytowy to najczęściej jest dla nas informacją, że nasza zdolność kredytowa jest za niska. Warto spróbować wtedy udać się do innego banku, bo w następnym może już okazać się wystarczająca.

One thought on “Co zrobić gdy bank odmówił przyznania kredytu?

  1. Poszukiwacz

    Nad poprawą biku i lepszym rankingiem zawsze warto pracować, bo nigdy nie wiadomo co się w życiu przytrafi.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *